بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

راه های جلوگیری از هک شدن دوربین مداربسته

جلوگیری از هک شدن دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته جهت جلوگیری از سرقت و حفظ امنیت مکان مورد نظر میباشد ولی توجه داشته باشید که شما باید برای حفظ امنیت خود دوربین مداربسته نیز چاره ای بیاندیشید چرا که احتمال هک شدن دوربین مداربسته و سو استفاده از تصاویر و فیلم های آن وجود دارد. راه های مختلفی وجود دارد که میتوان جلوی هک شدن دوربین مداربسته را گرفت. بهتر است در صورت توان تک تک این راه ها را امتحان کنید تا خیالتان از بابت اطلاعات و داده های موجود در دوربین راحت باشد.

بهترین روش های جلوگیری از هک شدن دوربین مداربسته

تغییر نام کاربری و پسورد

سعی کنید قبل از هر کاری نام کاربری و پسورد های پیش فرضی که روی دستگاه های ضبط کننده وجود دارند، تغییر دهید چرا که هکر ها میتوانند به کمک هزاران آی پی متفاوت، نام کاربری و پسورد های پیش فرض را وارد کنند و در نهایت بتوانند وارد دستگاه شما شده و به اطلاعاتتان دست یباند.

سعی کنید در تعیین نام کاربری و پسورد خود از موارد زیر استفاده کنید؛ استفاده از اعداد، استفاده از حروف کوچک، استفاده از حروف بزرگ، استفاده از نماد ها، بهتر است حداقل بیشتر از 20 کاراکتر داشته باشد. همچنین سعی کنید به صورت ماهانه و منظم نام کاربری خود و پسورد دستگاه را تغییر دهید.

تعیین کردن سطح دسترسی خاص برای هر کاربر

بهتر است برای هر کاربری در ستگاه ضبط کننده یک سطح دسترسی مشخصی بدهید و نام کاربری و پسورد مشخصی به هر یک بدهید. البته سعی کنید سطح دسترسی هر فرد را بر اساس نیازش تعریف کنید.

تغییر دادن پورت پیش فرض دوربین مداربسته

همان طور که گفتیم بهتر است پسورد ها و نام های کاربری پیش فرض دستگاه های ضبط کننده را تغییر دهید، توصیه میشود پورت های پیش فرض دوربین مداربسته را نیز تغییر دهید چرا که هر شرکت و دوربینی دارای یک پورت پیش فرض است که هکر ها میتوانند یکی یکی این پورت های پیش فرض را امتحان کرده و در نهایت دوربین مداربسته شما را هک کنند. دستگاه های ضبط کننده به کمک این پورت ها، به کاربران اجازه میدهند تا از راه دور به اطلاعات دوربین دسترسی پیدا کنند.

عدم استفاده از روش های DMZ یا UPnp

برای این که شما بتوانید به صورت زنده تصاویر و فیلم های دوربین مداربسته بر روی لپ تاپ یا گوشی مشاهده کنید، باید پورت ها را از دستگاه ضبط کننده فوروارد کنید. برای این که معمولا از روش های  DMZ یا UPnp استفاده میکنند و این کار سبب هک شدن دوربین مداربسته میشود.

بروز رسانی کردن سیستم عامل دستگاه

شرکت های ارائه دهنده سیتم های امنیتی به صورت مدام نسخه های جدیدی از سیستم عامل ها را وارد میکنند در نتیجه بهتر است هر از چند گاهی سیتم عامل دستگاه ضبط کننده خود را بروز رسانی کنید. با این کار هم پاگ های آن برطرف میشود و هم این که ایمنی آن در برابر هر گونه احتمال هک شدنی بالا میرود.

رمزنگاری کردن اطلاعات و داده ها

سعی کنید اگر مودم یا دستگاه ضبط کننده شما دارای قابلیت رمزنگاری بود، برای آن ها رمز و یا پسورد بگذارید. این کار احتمال هک شدن اطلاعات توسط هکر ها را کاهش میدهد.

فعال کردن Firewall مودم

یکی از راه های ساده برای جلوگیری از هک شدن و افزایش ایمنی سیستم امنیتی فعال کردن Firewall مودم میباشد. این کار تنها با استفاده از کلیک کردن چند گزینه فعال میشود.

فعال کردن MAC آدرس مودم

یکی دیگر از روش هاب جلوگیری از هک شدن دوربین مداربسته فعال کردن MAC آدرس مودم میباشد. پس از آن شما میتوانید فقط دستگاه های مورد استفاده را برای مودم تعریف کنید.

عدم استفاده از اینترنت عمومی

سعی کنید به هیچ وجه از اینترنت های عمومی و وای فای های رایگان برای اتصال سیستم امنیتی خود به شبکه استفاده نکنید. به این علت که این اینترنت ها هیچ گونه امنیتی ندارند و هکر ها میتوانند تنها در عرض چند دقیقه به تمامی اطلاعات و عکس شما دسترسی پیدا کنند.

از تجهیزات دست دوم خریداری نکنید

اگر اطلاعات و داده هایی که قرار است در دستگاه ضبط کننده و یا دوربین شما ذخیره شوند، مهم هستند و اصلا دوست ندارید که مورد هک واقع شوید، به فکر خرید تجهیزات دست دوم نظیر دستگاه ضبط کننده و مودم نباشید. به این علت که امکان هک کردن دستگاه های دست دوم و کارکرده زیاد است.

علامت های کلی هک شدن دوربین مداربسته

در صورتی که نتوانستید وارد تنظیمات دستگاه بشوید، یعنی دوربین مداربسته شما هک شده و رمز شما عوض شده است.

اگر متوجه شدید که تنظیماتی که بر روی دستگاه و سیستم امنیتی اعمال کرده اید، تغییر کرده است و یا عکس شما در حال انتقال هستند بنابراین دوربین مداربسته شما هک شده است.

همچنین اگر سرعت ارسال تصاویر شما کند شده باشد، یعنی ترافیک های استفاده شده توسط دستگاه زیاد شده است و همین امر میتواند زنگ خطری برای صاحبان دوربین مداربسته باشد.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا