بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی

فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی در چیست

زمانی که در خانه نیستید، وجود دزدگیرها می‌تواند امنیت مال و اموال شما را حفظ کند. به این ترتیب از وقوع حوادث و اتفاقات ناخوشایند تا حد زیادی پیشگیری خواهد شد. استفاده از این وسایل امنیتی آنقدر مزایا دارد که روز به روز بر تعداد متقاضیان آن‌ها افزوده خواهد شد. در حقیقت اگر فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی را بدانید، راحت‌تر می‌توانید راجع به خرید دزدگیرها تصمیم بگیرید.

نگاهی به فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی

تفاوت خانه دزدگیردار با خانه سنتی مربوط به مزایایی است که دزدگیرها برای حفظ امنیت پدید می‌آورند. این وسایل امنیتی شتن قابلیت‌های منحصر به فرد می‌توانند در کاهش سرقت‌ها و وقوع اتفاقات ناگوار موثر باشند در حقیقت برای پی بردن به فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی باید به مزایای فوق العاده دزدگیرها اشاره کنیم آرامش نداشتن اضطراب در هنگام نبودن در منزل برای هر خانواده‌ای ممکن است پیش بیاید که هیچ کدام از اعضای خانواده در خانه نباشند برای مثال همگی به یک سفر بروند. در چنین موقعیتی فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی مشخص می‌شود. افرادی که دارای خانه بدون دزدگیر یا اصطلاحا سنتی هستند، باید در تمام طول سفر نگران دستبرد به منزلشان باشد که نکند خدای نکرده دزدی به خانه آنها بیاید و طلاها و پول‌هایشان را بدزدند برای همین اولین مزایای داشتن دزدگیر اماکن مربوط به افزایش آرامش اعضای خانواده است پس برای آرامش خاطر خودتان و عزیزانتان هم که شده باید به فکر خرید دزدگیر باشید.

برقراری امنیت

در خانه‌های سنتی نمی‌توان توقع امنیت بالایی برای حفظ اشیا با ارزش مانند طلا، پول نقد، دلار، اسناد شخصی و … داشت. در حقیقت در چنین خانه‌هایی به دلیل عدم وجود دزدگیر سارقین به راحتی می‌توانند به خانه وارد و اشیا ارزشمند را بدزدند؛ اما نصب دزدگیر در منازل سبب می‌شود تا به راحتی خیالتان بابت امنیت اشیا گران قیمت راحت باشد. این دستگاه‌ها مهارت خوبی در ایجاد امنیت اساسی برای مکان‌های مختلف به خصوص خانه‌ها دارند. یکی از مدل‌های دزدگیرها مدلی است که موارد مشکوک را به شما پیامک می‌کند تا بتوانید به موقع خود را به خانه برسانید یا پلیس را از موضوع آگاه سازید.

جلوگیری از سرقت

سنسور حرکتی به کار رفته در دزدگیرها می‌تواند با مشاهده افراد غریبه و مشکوک فعال شود به این ترتیب با ایجاد صدای آژیر موارد مشکوک به همسایگان اطلاع داده می‌شود. در بسیاری از موارد سارق با دیدن دزدگیرها و اطلاع از وجود آنها از سرقت پشیمان خواهد شد؛ چرا که او به خوبی می‌داند که با این صدای آژیر لو رفته و دستش رو خواهد شد.

جلوگیری از وقوع اتفاقات ناخوشایند

آیا دزدگیرها تنها می‌توانند در کاهش سرقت‌ها و برقراری امنیت موثر باشند؟ در یک خانه دزدگیردار می‌توان از اتفاقات ناگواری مانند آتش سوزی باخبر شد. اما چگونه؟ برخی از انواع دزدگیرها با داشتن سنسور دود می‌توانند دود بیش از اندازه را تشخیص داده و شروع به تولید صدا کنند. این قابلیت کاربران را به موقع از آتش سوزی با خبر می‌کند تا صاحبان بتوانند آتش را خاموش کرده و از خسارات جبران ناپذیر ممانعت به عمل بیاورند. اما در یک خانه سنتی بدون دزدگیر در صورت وقوع آتش سوزی، تا زمانی که نیمی از خانه نسوزد، کسی نسبت به آن مطلع نخواهد شد.

 کنترل از راه دور

یکی دیگر از فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی مربوط به کنترل از راه دور است. سیستم‌های مدرن دزدگیر به شما این امکان را می‌دهند تا از طریق گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ از راه دور خانه خود را مدیریت کنید. امکان روشن خاموش کردن چراغ‌ها برای منصرف کردن سارقین از دزدی یکی از امکانات کنترل از راه دور دزدگیرها به حساب می‌آید. شما در زمان‌هایی که خانه نیستید، می‌توانید ساعت‌هایی در شبانه روز چراغ‌ها را روشن گذاشته و در زمان دلخواه آن‌ها را خاموش کنید که دزد فکر کند شما در منزل حضور دارید. حتی زمانی که یادتان رفته باشد تجهیزات گرمایشی یا سرمایشی را خاموش کنید، با استفاده از انواع خاصی از دزدگیرها امکان خاموش کردن آنها برای شما فراهم خواهد شد. در مقابل ساکنین خانه‌های سنتی به دلیل نداشتن دزدگیر نمی‌توانند اوضاع داخل خانه را مدیریت کنند؛ برای مثال اگر صاحبان اینجور خانه‌ها به مسافرت رفته باشند و یادشان رفته باشد که لامپ‌ها را خاموش کنند، نمی‌توانند آنها را خاموش کرده و در مصرف برق صرفه جویی کنند.

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از دزدگیرها، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که خانه‌های دزدگیردار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید نمی‌توانید به طور کامل از حوادث یا سرقت‌های گوناگون منزل خود پیشگیری کنید. به هر حال این حوادث ممکن است حتی در صورت وجود سیستم‌های امنیتی نیز اتفاق بیفتند. برخی از شرکت‌های پشتیبان و فروشنده سیستم‌های دزدگیر اقدام به بیمه کردن خانه شما می‌کنند. در حقیقت این شرکت‌ها برای تضمین محصولات خود تصمیم به پرداخت خسارات مختلف در صورت وجود مشکل می‌کنند؛ به این ترتیب شما با داشتن یک خانه دزدگیردار می‌توانید از طریق بیمه خسارت‌های پیش آمده را جبران کنید؛ بنابراین تحت پوشش بیمه قرار گرفتن می‌تواند یکی از انواع فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی باشد.

امکان آگاه شدن از موارد مشکوک

معمولاً دزدگیرها به دو روش می‌توانند حضور افراد ناشناس را هشدار بدهند. آن‌ها از طریق تولید صدای آژیر و تماس گرفتن یا ارسال پیامک به کاربران، می‌توانند ورود سارق را اطلاع دهند. در واقع سنسورهای حرکتی دزدگیرها به خوبی می‌توانند از ورود افراد ناشناس مطلع شوند. آن‌ها این موارد مشکوک را از طریق تولید صدای آژیر بلندی به اطلاع افراد می‌رسانند تا سارق دستیگر شود. همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند با شماره‌های ذخیره شده در سیم کارت دستگاه تماس بگیرند و کاربران را از موضوع با خبر کنند. به علاوه امکان ارسال پیامک برای صاحبان نیز وجود دارد. این قابلیت تا حد زیادی به مدل دزدگیر شما بستگی دارد. با داشتن سیم کارت اعتباری، کاری که شما باید انجام دهید، چک کردن مکرر میزان اعتبار سیم کارت دستگاه است. اگر سیم کارت شارژ نداشته باشد، می‌تواند برای شما پیامک ارسال کند یا با شماره‌های ذخیره شده تماس بگیرد.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

شاید با خودتان بگویید که با این وضع بازار خرید دزدگیر اماکن یک کار سخت و پرهزینه است. با توجه به قیمت‌های بالای این سیستم‌ها احتمالا پرداخت مبلغی برای خرید دزدگیر منازل برایتان دشوار باشد. باید بدانید که با خرید دزدگیر برای منزلتان تنها مجبورید یک بار هزینه پرداخت کنید؛ اما اگر نسبت به خرید آن بی‌توجه باشید و آن را به امروز و فردا موکول کنید، ممکن است در آینده با یک سرقت یا حادثه بزرگ روبرو شوید. به بیانی پرداخت خسارات ناشی از مشکل پیش آمده ممکن است از قیمت دزدگیر منزل خیلی بیشتر باشد؛ بنابراین سعی کنید خرید اینجور وسایل را در اولویت قرار دهید. حتی زمانی که دزدگیر دودهای بیش از اندازه را تشخیص دهد، می‌توان از وقوع آتش سوزی بیشتر جلوگیری کرد. همین مسئله سبب جلوگیری از وقوع پیشامدهای خطرناک‌تر می‌شود. با این حساب شما می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی و از خسارات مالی و جانی جلوگیری نمایید.

جمع‌بندی

فرق خانه دزدگیردار با خانه سنتی زیاد است. نمی ‌توان این مسئله را کتمان کرد؛ چراکه زندگی در یک خانه دزدگیردار به مراتب راحت‌تر از خانه‌های سنتی و معمول است. استفاده از دزدگیر منازل سبب حفظ امنیت و جلوگیری از وقوع رخدادهای ناخوشایند خواهد شد. بهتر است با یکبار پرداخت هزینه برای خرید این سیستم‌های مفید  خیال خود و سایر اعضای خانواده را بابت همه چیز راحت کنید.

تصویر imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا