بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل

علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن سبب افزایش امنیت می‌شود؛ اما گاهی این دزدگیرها به درستی کار نمی‌کنند یا عیب و ایرادی در آن‌ها دیده می‌شود. یکی از مشکلات در رابطه با این سیستم‌های امنیتی آن است که آن‌ها پیامک ارسال نمی‌کنند. در حقیقت برخی از کاربران از ارسال نشدن یا تاخیر پیامک‌ها ناراضی هستند. با توجه به این مسئله می‌خواهیم به انواع علت‌ عدم ارسال پیامک در دزدگیر اماکن بپردازیم.

اهمیت ارسال پیامک دزدگیر منازل

در ابتدا باید بگوییم که اصلاً چرا پیدا کردن علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر اماکن مهم است؟ هدف اصلی از خرید سیستم‌های امنیتی همچون دزدگیر، آگاهی زود هنگام از سوء قصدها است. دزدگیرها هنگام مواجه شدن با موارد مشکوک، سعی دارند با ارسال پیامک یا تماس گرفتن، کاربر را از اتفاق باخبر سازند. به این ترتیب شخص می‌تواند سریعا موضوع را پیگیری کرده و از وقوع رخدادهای دیگر پیشگیری نماید. تصور کنید که اگر ارسال پیامک با تاخیر انجام شود یا چنانچه کلا ارسال نشود، رسالت دزدگیر یعنی حفظ امنیت به خوبی انجام نمی‌شود. به بیانی می‌توان گفت که سیستم‌های دزدگیر بدون اطلاع رسانی سریع و به موقع به درد نخور هستند. این اهمیت در برخی از مکان‌ها، مهم‌تر است. زمانی که یک دزد به خانه شما وارد شده و قصد سرقت دارد، هشدار به موقع دزدگیر می‌تواند بسیار کمک کننده باشد؛ اما اگر این پیام با تاخیر به شما ارسال شود یا کلاً فرستاده نشود، اتفاقات خوشایندی به وقوع نخواهند پیوست. حتی زمانی که تجهیزات مهم یک ساختمان خراب شده باشد یا جایی از ساختمان با آتش سوزی مواجه شود، این سیستم‌ها فورا شما را مطلع می‌سازند تا از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری شود.

بررسی علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل

مردم در کنار استفاده از دوربین‌های مداربسته ترجیح می‌دهند که برای حفظ امنیت منازلشان از دزدگیر نیز استفاده کنند. این وسایل در جاهای مختلف مانند فروشگاه‌ها، پارکینگ‌ها و … کاربرد دارند؛ چراکه می‌تواند در کاهش جرم و جنایت‌ها موثر باشد. در حقیقت زمانی که شما از یک دزدگیر در منزل خود کمک می‌گیرید، امکان گرفتن هشدار به موقع وجود خواهد داشت. یکی از روش‌های اطلاع رسانی موارد مشکوک، ارسال پیامک است. برخی از افراد ممکن است در این قابلیت به مشکل بر بخورند و علت عدم ارسال پیامک دزدگیر در منازل را ندانند. در این قسمت می‌خواهیم به همین مسئله بپردازیم:

نوع سیم کارت

یکی از جواب‌ها برای سوال “علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل چیست؟” می‌تواند نوع سیم کارت باشد. برخی از انواع سیم کارت‌های بی‌کیفیت وجود دارند که مدام قطع و وصل می‌شوند. سیم کارت‌های نامعتبر با محدودیت‌های شبکه نمی‌توانند به خوبی پیامک‌ها را برای شما بفرستند. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌کنیم که از سیم کارت‌های با کیفیت‌تر استفاده کنید و از خرید سیم کارت‌های متفرقه خودداری نمایید.

 میزان شارژ اعتباری

بدیهی است که اگر سیم کارت شما فاقد شارژ اعتباری باشد، نمی‌تواند پیامی را ارسال کند. به دلیل این اتفاق شما دیگر نمی‌توانید پیامک‌های دزدگیرتان را دریافت کنید. برای جلوگیری از اتمام شارژ اعتباری سیم کارت بهتر است هر چند وقت یکبار میزان شارژ سیم کارت را بررسی کنید. با این کار اگر اعتبار سیم کارت به اتمام رسیده باشد، شما زود متوجه شده و نسبت به تمدید آن اقدام می‌کنید.

 درست قرار ندادن سیم کارت در دستگاه

یکی دیگر از علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل، درست قرار ندادن سیم کارت در دستگاه است. گاهی اوقات پیش می‌آید که سیم کارت به خوبی درون دستگاه قرار نمی‌گیرد؛ با این حساب ممکن است در آنتن اختلال ایجاد شود. با درست کار نکردن سیم کارت پیامک‌ها ارسال نخواهند شد.

ترافیک شبکه

 یکی از علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل، ارسال ناپایدار به دلیل ترافیک شبکه است. اگر که در شبکه ترافیک وجود داشته باشد، پیامک‌ها با تاخیر ارسال می‌شوند یا اینکه کلاً دستگاه نمی‌تواند آنها را برای شما بفرستد.

 ایراد در تنظیمات

یکی دیگر از علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل می‌تواند مرتبط با تنظیمات دستگاه دزدگیر باشد. گاهی اوقات شماره شما به درستی در حافظه دستگاه ذخیره نشده یا اینکه هنوز قابلیت اطلاع رسانی از طریق پیامک را در دستگاه فعال نکرده‌اید. برای برطرف کردن این مشکلات باید از راهنمای دستگاه دزدگیر کمک بگیرید و با وارد شدن به تنظیمات، مشکل را برطرف نمایید.

 وضعیت شبکه موبایل

گاهی اوقات به دلایل مختلف در آنتن اختلال وجود دارد؛ بنابراین ارسال پیامک و تماس با تاخیر صورت می‎گیرد. حتی گاهی این اختلال به طور کلی سبب عدم ارسال پیامک‌ها خواهد شد. این مشکل با بازگشت شبکه به حالت عادی حل می‌شود؛ اما اگر همچنان ادامه داشت باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

محدودیت در اندازه پیام

برخی از انواع دزدگیرها محدودیتی به اندازه ۱۶۰ کاراکتر در یک عدد پیامک دارند. این به این معناست که دستگاه دزدگیر نمی‌تواند بیشتر از ۱۶۰ کاراکتر را در یک عدد پیامک بگنجاند. این مسئله سبب می‌شود که دستگاه نتواند تمام جزئیات را راجع به اتفاق افتاده شده به مخاطب ارسال کند.

اقدامات لازم در هنگام عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل

دزدگیر منازل از یک سری قطعات الکتریکی مهم تشکیل شده که وظیفه آن تشخیص حرکت اشخاص یا باز شدن درها است. این دستگاه‌ها از طریق تولید یک صدای بلند افراد پیرامون را از موارد مشکوک با خبر می‌سازند. همچنین این وسایل امنیتی می‌توانند کاربران را از طریق ارسال پیامک از وقوع سرقت احتمالی آگاه ‌سازند. به هر حال دزدگیرها می‌توانند دستگاه‌های خوبی برای افزایش امنیت خانه شما باشند؛ اما گاهی اوقات این دستگاه‌ها نیز با اختلال مواجه می‌شوند. یکی از این اختلالات، عدم ارسال پیامک است. این اتفاق می‌تواند ناشی از ایراد در تنظیمات، وضعیت شبکه، میزان شارژ اعتباری، نوع سیم کارت و … دارد. برای برطرف شدن این مشکل باید چه کار کرد؟ چگونه می‌توان مشکل عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل را برطرف کرد؟ در هنگام عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل بهتر است کارهای زیر را انجام دهید:

  • اول مطمئن شوید که سیم کارت به درستی درون دستگاه قرار گرفته است. همانطور که گفتیم یکی از علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل قرارگیری نادرست سیم کارت در دستگاه است.
  • سیم کارت را درون دستگاه بگذارید و سپس دستگاه را روشن کنید. برای کارکرد درست دزدگیر، باید ابتدا چراغ وضعیت شبکه به وضعیت چشمک زن تغییر حالت یابد. تا اتمام این پروسه حتما صبر کنید. پس از انجام این تبدیل، اتصال دستگاه به شبکه طی خواهد شد.
  • شارژ سیم کارت باید پر باشد تا دزدگیر بتواند به شما پیامک ارسال کند. پس حتماً میزان شارژ را چک کنید.
  • از آنتن داشتن سیم کارت اطمینان حاصل نمایید. یکی از راه‌ها برای اطمینان از درست کار کردن سیم کارت قرار دادن آن در گوشی موبایل خودتان است. با این کار می‌توانید متوجه شوید که پیامک به درستی ارسال می‌شود یا نه.

جمع بندی

دزدگیرها وسایلی حرفه‌ای برای جلوگیری از وقوع سرقت هستند. اگر این دستگاه‌ها به درستی کار کنند، امنیت منزل شما حفظ خواهد شد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پیامک به طور موفقیت‌آمیزی به تلفن همراه شما ارسال نشده باشد یا کلا ارسال نشود. در این هنگام این سوال پیش می‌آید که علت عدم ارسال پیامک در دزدگیر منازل چیست؟ ارسال نشدن پیامک در دزدگیر منازل می‌تواند دلایل مختلفی همچون نوع سیم کارت، قرارگیری نادرست سیم کارت در دستگاه، اتمام شارژ و … داشته باشد. با برطرف کردن علت‌های گفته شده، مشکل رفع خواهد شد.

تصویر imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا