بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

سوئیچ تمپر دزدگیر اماکن چیست؟

سوئیچ تمپر چیست

سوئیچ تمپر دزدگیر اماکن به منزله قلب دزدگیر بوده و همان طور که میدانید اگر قلب به درستی کار نکند، میتواند مشکلات بزرگی ایجاد کرده و عملکرد کل سیستم امنیتی را بر هم بزند. قلب یک دستگاه ضمن این که مسئولیت کنترل دیگر تجهیزات دستگاه را بر عهده دارد، نشان دهنده سالم بودن و یا دستکاری شدگی کل سیستم نیز میباشد. در نتیجه سوئیچ تمپر نیز مسئولیت مهمی را در سیستم امنیتی بر عهده دارد.

اهمیت استفاده از سوئیچ تمپر

سارقان وقتی به وجود دزدگیر اماکن در محل مورد نظر پی میبرند، تلاش زیادی برای از کار انداختن آن میکنند تا بتوانند به آن محل ورود کنند‌. برای از کار انداختن دزدگیر باید بتوانند به سیستم مرکزی آن نفوذ کرده و یا سیم کشی آن را پیدا کنند‌. در چنین شرایطی باید بتوانیم سارقان را شناسایی کنیم. شرکت های سازنده دزدگیر های اماکن و متخصصان برای حل این مشکل، دستگاه های شناخته شده ای را با عنوان سوئیچ تمپر روی دزدگیر قرار میدهند.

سوئیچ تمپر زمانی به کار می آید که بخواهیم تشخیص دهیم که آیا پوشش دستگاه دستکاری شده است یا نه. به عنوان مثال اگر کسی بخواهد چشمی دزدگیر یا قاب آن را دستکاری کرده و یا باز کند، سوئیچ تمپر به سرعت تشخیص داده و از طریق راه های مختلفی به صاحب دزدگیر اطلاع میدهد.

از دیگر دلایل استفاده از سوئیچ تمپر میتوان به آگاه شدن صاحب دستگاه از زمان غیر فعال شدن دستگاه اشاره کرد. در واقع به کمک سوئیچ، مالک دستگاه میتواند متوجه شود که در چه زمانی و توسط چه کسی دزدگیر غیر فعال شده است. به عنوان مثال وقتی که سارق درب سنسور حرکتی را برمیدارد تا حسگر را به طور کامل از کار بیاندازد، سوئیچ تمپر دزدگیر اماکن فعال شده و سپس به دزدگیر اماکن فرکانسی ارسال کرده، در نهایت دزدگیر سیستم آلارم را فعال کرده و هشدار میدهد.

البته گفتنی است که سوئیچ تمپر تنها در زمانی که سیستم حفاظتی فعال است، کار نمیکند بلکه حتی میتواند به طور مستقیم به سیستم مرکزی متصل شده و فعالیت کند.

محل قرار گیری سوئیچ تمپر دزدگیر اماکن

تمامی سیستم های امنیتی دارای پنل مرکزی میباشند. دزدگیر اماکن نیز دارای پنل مرکزی بوده و سوئیچ تمپر نیز در پنل مرکزی و در زیر محفظه باتری واقع میشود. در چنین شرایطی اگر باتری برداشته شود، تنظیمات سوئیچ تمپر به هم خواهد ریخت. توجه داشته باشید که اگر زمانی قصد تعویض باتری سیستم امنیتی را داشتید، بهتر است پس از تعویض مطعمن شوید که باتری را به درستی نصب کرده اید تا سوئیچ تمپر نیز به درستی تنظیم شده و کار کند.

بهتر است سعی کنید در تمامی تجهیزات دزدگیر اماکن نظیر حسگر ها، پنل مرکزی، آژیر ها و … از سوئیچ تمپر استفاده کنید تا در صورت دستکاری، زمان دستکاری و سارق را تشخیص دهید.

سوئیچ تمپر در چشمی دزدگیر اماکن

روی برد چشمی دزدگیر ترمینالی به نام تمپر واقع شده است و با همین نام نیز نشانه گذاری شده است. البته سوئیچ قرار گرفته روی برد چشمی از نوع میکرو سوئیچ است و با کمی دقت متوجه آن خواهید شد. اگر برد چشمی باز شود، سوئیج این دستکاری را تشخیص داده و فرکانسی به پنل مرکزی ارسال میکند و در نهایت صاحب دستگاه از وجود خطر با خبر میشود.

شما میتوانید برای تهیه سوئیچ تمپر به سایت ایمن باشی مراجعه کنید.

تصویر imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا