بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

چرا به دوربین مداربسته نیاز داریم؟

نیاز به دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته در جای خود به صورت ثابت قرار می‌گیرند. تصاویر را ثبت و به یک یا چند نقطه می‌فرستند. امروزه در اغلب مکان‌ها چه عمومی و چه خصوصی دوربین‌های مداربسته نصب می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که صاحب یک منزل مسکونی یا یک واحد تجاری هستید، برای حفظ امنیت ملکتان نصب دوربین‌ مداربسته را فراموش نکنید. چرا به دوربین مداربسته نیاز داریم؟ این پرسشی است که شاید برای شما نیز مطرح شده باشد. در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد. همراه ما باشید:

با دلایل مختلف نصب دوربین مدار بسته آشنا شوید

جلوگیری از تحقق جرم

از مهمترین دلایل نصب دوربین‌های مداربسته، جلوگیری از تحقق جرم است؛ زیرا در صورتی که جرمی صورت گیرد، به علت ضبط وقایع سرقت به آسانی قابل شناسایی خواهد بود. به همین علت حتی الامکان سارقان در جاهایی که می‌دانند دوربین مدار بسته نصب شده است، رغبت خود از سرقت را از دست می‌دهند. پس در صورتی که شما نگران وقوع یک جرم و خلافی در محل کار، منزل و مدارس و… هستید، با نصب دوربین‌های مداربسته به این نگرانی خود پایان دهید.

حفاظت و افزایش بهره‌وری از کارمندان

افزون بر تامین امنیت فضای کاری، نصب دوربین مدار بسته بهبود کار کارمندان را نیز به دنبال دارد. وجود دوربین‌های مدار بسته مانند حضور یک چشم ناظر، به کار می‌آید؛ چون قطعا دیده‌اید در صورتی که نیروهای مافوق حاضر باشند، کارمندان فعالیت بهتری دارند.

مراقبت از اعضای خانواده

هیچ تفاوتی نمی‌کند که شما خانه‌دار و یا شاغل باشید؛ زیرا گاهی پیش می‌آید ساعت‌ها در طول روز بیرون از خانه باشید و فرزند شما تنها در خانه مانده باشد، در این صورت به علت وجود دوربین‌های مداربسته شما می‌توانید حتی از راه دور نیز مراقب آن‌ها باشید. حتی اگر شما توانایی گرفتن پرستار برای مراقبت از آن‌ها را نیز دارید، با نصب دوربین مداربسته می‌توانید از سو استفاده و بدرفتاری او با عزیزانتان مطلع شوید.

ثبت لحظات شیرین

گاهی یادآوری بعضی از لحظات شیرین، باعث نشستن یک لبخند عمیق و گرم روی صورتمان می‌شود. لحظاتی که به علت آنی بودن شاید وقت برداشتن تلفن همراه و ضبط آن‌ها را نداشته باشید. برای مثال، ثبت اولین حرکت کردن فرزندتان و راه رفتن و هر چیزی دیگری از آن‌ها بسیار شیرین خواهد بود.

افزایش اعتماد مشتریان

در‌‌ صورتی که محل کار شما مجهز به دوربین‌های مدار بسته باشد، مشتری‌های شما افزایش پیدا خواهند کرد؛ زیرا مطمئن هستند مکانی که در آن حضور دارند، کاملاً امن است.

ترغیب کارمندان به رفتار سازمانی

در سازمان‌ها و شرکت‌ها به علت نصب دوربین مدار بسته، نظم و انضباط در بین کارمندان حاکم می‌شود به گونه‌ای که گویا بالای سر کارمندان یک مدیر نظارت می‌کند.

شاهد مفید

با وقوع هر جرم و جنایتی در منزل و یا اماکن عمومی،‌ دوربین مدار بسته می‌تواند یک شاهد بی‌طرف و محکمه پسند محسوب شود‌.

ایجاد امنیت در مناطق پرخطر

با نصب دوربین مداربسته در مکان‌های حساس و آسیب‌پذیر مثل کارخانجات، شرکت‌ها، پمپ بنزین یا پمپ گاز از آن‌ها در برابر آتش سوزی و دیگر حوادث حفاظت کنید.

نظارت بر همه چیز

شاید به علت پیش آمدن کار دیگری، شما قادر به ماندن تمام وقت در محل کارتان نباشید، در این صورت به منظور آگاهی از وضعیت و اوضاع محل کسب و کارتان با نصب دوربین مداربسته می‌توانید به راحتی بر همه چیز نظارت کامل داشته باشید و اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه دارید و آن را به فرد دیگری سپرده‌اید، با داشتن دوربین مداربسته حرکات و رفتار او را کنترل خواهید کرد.

کلام پایانی

زمانی که برای اولین بار دوربین مدار بسته به وجود آمد، قیمت آن‌ها بسیار بالا بود. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها قادر به نصب آن نشدند. اما به علت مزایا و کاربرد این تکنولوژی و کاهش قیمت آن، به مرور زمان بانک‌ها، موسسات مالی، مدارس، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، پمپ بنزین‌ها و سیستم‌های امنیتی نصب آن‌ها را ضروری دانستند؛ زیرا دوربین مداربسته مانند یک مامور امنیتی عمل می‌کند و می‌توان با آن تا حدودی آمار اخلال و جرم‌ها را کاهش داد و جان و مال افراد را از خطر محفوظ کرد.

تصویر imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا