بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

بهترین دوربین مداربسته برای زمستان

بهترین دوربین مداربسته برای زمستان کدام است؟

با توجه به این که دوربین مداربسته قرار است به صورت شبانه روزی در محیطی ک نصب شده است، به فلیم برداری و ثبت وقایع بپردازد در نتیجه باید با شرایط آب و هوایی و جوی محیط سازگار باشد. در زمستان دمای هوا پایین می آید و اکثر اوقات هوا به صورت مه میباشد. بنابراین دوربین مداربسته شما نه تنها باید در برابر این هوای سرد مقاوم باشد بلکه باید بتواند در هوای مه آلود، اشیا و اجسام را تشخیص داده و با کیفیت بالایی ثبت و ذخیره کند. بهترین دوربین مداربسته برای زمستان باید چنین ویژگی هایی داشته باشد.

ویژگی های دوربین مداربسته مناسب زمستان

شرایط آب و هوایی همه مناطق با یکدیگر یکسان نیست ولی برخی از مناطق وجود دارند که در فصول سرد سال، شاهد بارش باران و برف های پی در پی و البته طوفان های شدیدی هستند و چنین اتفاقاتی باعث میشوند که سیستم دوربین مداربسته مختل شود در نتیجه خود دوربین باید دارای یک سری ویژگی هایی باشد تا در برابر چنین شرایطی بتواند مقاومت کند.

دارای قابلیت DEGOG: اگر دوربین شما دارای چنین قابلیتی باشد یعنی ضد مه و گرد و غبار بوده و دوربین شما میتواند حتی در هوای مه آلود نیز به راحتی به ثبت وقایع بپردازد.

دارای استاندارد IK: وقتی دوربین دارای این استاندارد باشد یعنی در برابر ضربه مقاوم است و برچسب روی محصول میزان مقاومت را نشان خواهد داد.

دارای استاندارد IP: این استاندارد یک استاندارد جهانی بوده و نشان میدهد که دوربین تا چه اندازه در برابر گرد و غبار و رطوبت مقاوم است.

نکات مهم در خرید دوربین مداربسته مناسب زمستان

سازگاری با دمای محیط: قبل از هر چیزی شما باید شرایط آب و هوایی منطقه خود را به درستی بشناسید، پس از آن میتوانید تشخیص دهید که بهتر است چه نوع دوربینی تهیه کنید. توجه داشته باشید که میزان دمای محیطی که هر دوربین میتواند تحمل کند با دیگری متفاوت است. بعضی از دوربین ها تا دمای پایین تر از 20 را تحمل میکنند در حالی که برخی دیگر میتوانند حتی در دمای پایین تر از 40 نیز دوام بیاورند. در نتیجه بهتر است دمای سرد ترین روز سال را در منطقه خود پیدا کنید و بر اساس آن دست به انتخاب دوربین بزنید.

رتبه بندی IP: تمامی دوربین های مداربسته دارای رتبه بندی آی پی میباشند. این رتبه بندی نشان میدهد که دوربین تا چه اندازه میتواند در برابر نفوذ ریزگرد ها از خود مقاومت نشان دهد. اگر میخواهدی دوربین مداربسته شما در زمستان نیز مقاوم باشد بهتر است از دوربین های مداربسته با رتبه های آی پی بالا خریداری کنید. معمولا IP67 در بین انواع رتبه ها استاندارد بوده و مقاومت خوبی دارد.

قابل استفاده در فضای باز و یا بسته: هنگام خرید دوربین مداربسته باید به مکان مورد استفاده آن نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر شما دوربین مداربسته ای را برای منطقه سرد و زمستانی خریداری کرده اید ولی آن را در داخل محیط نصب میکنید، قطع به یقین فضای بسته به اندازه فضای باز سرد نیست و بارش برف و باران ندارد. در نتیجه شما باید هنگام خرید دوربین تعیین کنید که قرار است در فضای بسته از آن استفاده کنید و یا در فضای باز.

چند نکته برای نگهداری از دوربین مداربسته در زمستان

حتی اگر شما دوربین مداربسته مخصوصی برای فصل سرما و زمستان تهیه کنید، همچنان باید در فصل های سرد سال یک سری نکات را رعایت کنید تا دوربینتان طول عمر بیشتری داشته باشد.

تعیین مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته

اگر در منطقه ای زندگی میکنید که اکثر اوقات شاهد بارش برف و باران هستید، بهتر است محافظی برای دوربین مداربسته در نظر بگیرید و یا آن را زیر سایه بان قرار دهید. همان طور که گفتیم دوربین مداربسته مخصوص زمستان دارای استاندارد آی پی میباشد ولی اگر شما از آن در برابر عوامل محیطی محافظت کنید، عمر مفید آن بالا خواهد رفت. برای نصب دوربین ارتفاع مناسب میتواند بین 2 الی 3 متر بالاتر از سطح زمین باشد.

برای این که جلوی یخ زدگی و مه گرفتی دوربین مداربسته در زمستان را بگیرید، بهتر آن را در جایی به دور از سایه نصب کنید. اگر دوربین مداربسته در مقابل نور خورشید قرار گیرد، یخ و برف های روی آن به راحتی و به سرعت ذوب میشوند. البته توجه داشته باشید که گرمای بیش از اندازه نیز میتواند به دوربین آسیب بزند. به عنوان مثال اگر دوربین در کنار وسایل گرمایشی نصب شود، احتمال یخ زدگی آن بالا میرود.

انتقال دوربین مداربسته به فضای بسته

دوربین مداربسته مخصوص زمستان میتواند در دمای زیر صفر درجه کار کند ولی قابلیت شارژ شدن ندارد. گاهی اوقات و در برخی روز ها، اختلاف دمای صبح و شب زیاد است و همین تغییر ناگهانی دما در طول روز میتواند به دوربین مداربسته آسیب برساند در نتیجه بهتر است گاهی اوقات و در دمای های خیلی پایین دوربین را به فضای بسته بیاورید تا از وارد شدن فشار زیاد بر آن جلوگیری شود.

تهیه محفظه مناسب و ایمن برای دوربین مداربسته

اگر شما در قدم اول نتوانستید دوربین را درون محافظ و یا زیر سایه بان قرار دهید، میتوانید برای آن محفظه ای تهیه کنید. محفظه های دوربین مداربسته به صورت آماده در بازار نیز وجود دارند که اگر شما نتوانستید پیدا کنید، میتوانید خودتان اقدام به ساخت محفظه بکنید. شما میتوانید این محفظه را به شکل لانه پرنده با چوب و چسب بسازید. البته محفظه های شیشه ای نیز گزینه مناسبی برای دوربین هستند. توجه داشته باشید که این محفظه ها به گونه ای نباشند که مانع دید واضح دوربین شوند.

تهیه فن خنک کننده کوچک برای داخل محفظه

اگر دوربین مداربسته خود را درون محفظه قرار دادید، در روز های گرم سال احتمال این که دمای درون محفظه بالا برود زیاد است. برای جلوگیری از خراب شدن دوربین در روز های گرم سال میتوانید درون محفظه فن های کوچک خنک کننده نصب کنید.

کنترل دمای باتری و میزان شارژ دوربین در فواصل زمانی منظم

وقتی فصل زمستان شروع شد و دمای هوا به مقدار زیادی پایین تر از زیر صفر شد، بهتر است در فواصل زمانی منظمی میزان شارژ باتری را کنترل کنید تا از حد مجاز پایین تر نرفته باشد. برای آن که دوربین به صرعت و بدون استفاده زیاد شارژ خالی نکند، بهتر است گهگاهی آن را به داخل خانه آورده و در فضای گرم تری شارژ کنید.

استفاده از نوار های حرارتی

برای آن که بدنه دوربین مداربسته یخ نزند، میتوانید دور آن کابل و یا نوار های گرمایشی بپیچید. این کار کمک میکند تا دمای بدنه دوربین بیشتر از دمای محیط باشد و یخ نزند.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا