بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

دوربین مداربسته شریعتی

نصب دوربین مداربسته در شریعتی

همان طور که شاید بدانید یک دوربین مداربسته به تنهایی نمیتواند به طور درست عمل کند و پاسخگوی نیاز های شما باشد در نتیجه برای نصب دوربین مداربسته به یک سری تجهیزات و امکاناتی نیاز خواهیم داشت. توجه داشته باشید که پروژه های نصب دوربین مداربسته در اماکن و موقعیت های مختلف قطع به یقین به تجهیزات گوناگونی نیاز خواهد داشت به طور کلی شیوه انجام پروژه ها با یک دیگر متفاوت خواهند بود. تجهیزات نصب دوربین مداربسته در شریعتی میتواند شامل دوربین، کابل، دستگاه ضبط کننده و … باشد.

نصب دوربین مداربسته در شریعتی

همان طور که گفتیم این که دوربین مداربسته انتخابی شما بر چه نوعی باشد و مکان مورد نظر شما جهت نصب دوربین مداربسته در کجا واقع شده باشد، میتواند به تجهیزات و اجزای مختلفی نیاز داشته باشد. ولی هر سیستم امنیتی مداربسته از یک سری تجهیزات کلی به شرح زیر تشکیل شده است؛

  • دوربین مداربسته
  • هارد
  • کابل
  • دستگاه ضبط کننده
  • منبع تغذیه

دوربین مداربسته در پل رومی

وقتی از نصب دوربین مداربسته در پل رومی صحبت میکنیم، طبیعتا داشتن دوربین در تجهیزات نصب دوربین حرف اول را میزند در واقع قطعه اصلی این کار داشتن دوربینی مناسب و با کیفیت است. در مرحله اول وقتی که قصد دارید دوربین مناسبی برای محیط مورد نظر خود انتخاب کنید باید موقعیت و ویژگی های آن مکان را بررسی کرده و پس از آن دست به انتخاب بزنید. توجه داشته باشید که دوربین مداربسته در سیستم تجهیز امنیتی وظیفه دریافت تصاویر، بعضا پردازش تصاویر و در نهایت انتقال فیلم به دستگاه سرور یا ضبط کننده میباشد. همان طور که گفتیم بای مثال دوربین مداربسته به کار رفته در یک مغازه با دوربین مداربسته به کار رفته در یک کارخانه بزرگ متفاوت خواهد بود علت بر این که هم تعداد آن ها با یک دیگر فرق دارند و هم قابلیت زوم، چرخش و … به دوربین اضافه یا کم میشود. قابلیت های دیگری نظیر ضد انفجار بودن، ضد آب بودن و … نیز در برخی از دوربین ها وجود دارند. توجه داشته باشید که وجود این قابلیت ها در دوربین الزامی نیست و اگر واقعا نیازی به این قابلیت ها ندارید، بودن آن ها فقط هزینه اضافی به شما تحمیل میکند.

تعمیر و نصب دوربین مداربسته در قلهک

دوربین مداربسته دام

اگر فضای مورد نظر شما جهت نصب دوربین مداربسته، فضایی مسقف و داخلی است؛ توصیه ما به شما استفاده از دوربین مداربسته دام است. دوربین مداربسته مخصوص فضاهای داخلی است و چون فضای داخلی دارای سقف است، این دوربین به سقف محل مورد نظر نصب میشود. دوربین مداربسته دام که دارای انواع مختلفی است، با دو قابلیت آی پی و آنالوگ در بازار وجود دارد. دوربین مدار بسته تورت که شکل ظاهری متفاوتی با دوربین مداربسته دام دارد یکی از انواع این دوربین ها است.

دوربین مداربسته بولت

بر خلاف دوربین مداربسته دام که مختص فضای داخلی است، دوربین مداربسته بولت نیز مخصوص فضا های خارجی و بیرونی است. البته از این دوربین ها در فضا های داخلی نیز استفاده میشود. با توجه به این که از دوربین مداربسته بولت عموما در فضا های خارجی استفاده میکنند، این دوربین دارای قابلیت ضد آب میباشد. دوربین مدار بسته بولت نیز شکل های گوناگونی دارد و با دو تکنولوژی آی پی و آنالوگ در بازار ارائه میشود.

دوربین مداربسته اسپیددام

دوربین مداربسته اسپیددام که با نام دیگر دوربین مداربسته گردان نیز شناخته میشود، با توجه به این که دارای قابلیت چرخش است، مخصوص مکان های وسیع و با متراژ بالا میباشد. این دوربین انواع مختلفی دارد و بر اساس برندی که انتخاب میکنید، میتواند حتی در چهار جهت نیز چرخش داشته باشد. چرخش دوربین مداربسته اسپیددام یا به صورت اتوماتیک انجام میشود یا قبلا باید برنامه ریزی کرد. البته لین چرخش توسط اپراتور نیز هدایت میشود. این دوربین نیز هر دو نوع آی پی و آنالوگ را دارد.

نصب دوربین مداربسته در زرگنده

هارد دیسک

یکی از تجهیزات نصب دوربین مداربسته در زرگنده هارد دیسک میباشد که وظیفه ذخیره سازی و ضبط تصاویر دوربین مداربسته را بر عهده دارد. تعداد هارد های به کار رفته در سیستم امنیتی میتواند از یک تا چند هارد برسد. با توجه به این که سیستم دوربین مداربسته به صورت شبانه روزی در حال ضبط و ذخیره تصاویر و فیلم داری است در نتیجه هارد دیسک نقش خیلی مهمی در این تجهیزات دارد. بنابراین هنگام انتخاب هارد دیسک باید بر ظرفیت هارد، برند و کیفیت ان توجه بسیار زیادی داشته باشید. گفتنی است که هارد دیسک در دستگاه ضبط کننده نصب میشود و قرار میگیرد.

دستگاه ضبط کننده

دستگاه ضبط کننده سیستم مداربسته یکی دیگر از اجزای اصلی تشکیل دهنده این سیستم میباشد که وضایط مهم و متعددی بر عهده دارد. دستگاه ضبط کننده ابتدا تصاویر را از دوربین دیافت میکند، سپس پردازش کرده و به سپس فایل های ذخیره شده را به هارد و در نهایت به مانیتور سیستم ارسال میکند. پردازش تصاویر در این دستگاه بر اساس برند و کیفیت دستگاه انجام میشود و میتواند از ساده ترین تا پیشرفته ترین نوع آن را شامل شود.  دستگاه ضبط کننده نام های مختلفی دارد که این نام ها بر اساس قابلیت و کیفیت های دستگاه انتخاب میشوند. دستگاه DVR یک دستگاه ضبط کننده ویدویی است که بر اساس بستر آنالوگ کار میکند و برای دوربین مداربسته های آنالوگ مناسب است که با کابل کواکسیال اتصال برقرار میکند. دستگاه NVR نیز مخصوص سیستم مداربسته های آی پی یا همان تحت شبکه است که با کابل شبکه متصل میشود. دستگاه XVR نوع دیگری از دستگاه ضبط کننده میباشد که قابلیت اتصال هر دو نوعت دوربین های آنالوگ و آی پی را به سیستم امنیتی دارد.

کابل

نقش کابل اتصال اجزای سیستم مداربسته به یک دیگر است و اطلاعات و برق را میان اجزا منتقل میکند. همان طور که شاید تا این جای کار فهمیده باشید، کابل به کار رفته در سیستم مداربسته بر اساس نوع سیستم که آی پی باشد و یا آنالوگ با یکدیگر متفاوت است. اگر سیستم دوربین مداربسته در بستر آنالوگ باشد از کابل کواسیال برای اتصالات استفاده میکنند. در صورتی که سیستم مورد نصب از نوع تحت شبکه باشد، کابل انتقال اطلاعات در سیستم از نوع شبکه میباشد.

منبع تغذیه

وقتی از برقی بودن دستگاه یا سیستمی صحبت میشود در واقع به یک منبع تغذیه نیاز خواهد داشت. این منبع تغذیه یا همان برق میتواند به شکل و از طریق روش های گوناگونی تامین شود. در سیستم مداربسته منبع تغذیه برق سیستم را تهیه میکند. گاهی اوقات ممکن است که برق کل سیستم دوربین مداربسته از یک منبع تغذیه، تامین شود و یا ممکن هر یک از دوربین ها توسط آداپتور جداگانه به منبع تغذیه متصل شوند.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا