بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

دوربین مداربسته مینی سیتی تهران

نصب دوربین مداربسته در مینی سیتی

ایمن باشی سایتی مجهز به انواع سیستم های تجهیز امنیتی، انواع دوربین های مداربسته و … است. این سایت علاوه بر فروش در زمینه ارائه خدمات نیز فعالیت دارد و خدمات پس از فروش نیز ارائه میدهد. آموزش نصب دوربین مداربسته در مینی سیتی نیز یکی از خدمات سایت ایمن باشی میباشد. چه به عنوان نصاب و چه به عنوان خریدار دوربین مداربسته میخواهید این آموزش را ببینید باید حواستان جمع باشد و با نحوه نصب دوربین مداربسته آشنا شوید.

تهیه نقشه جهت نصب دوربین مداربسته در ارتش

قبل از هر کاری ابتدا باید از محل نصب و اجرای پروژه بازدید به عمل بیاید. سپس نقشه نصب دوربین مداربسته در ارتش طراحی میشود تا مشخص شود به چه تعداد دوربین، کابل، تجهیزات، و … نیازمندیم. ضمن این که محل نصب دوربین، محل قرارگیری دستگاه ضبط کننده، مسیر عبور کابل و سیم کشی نیز در این نقشه مشخص میشود.

نصب دوربین مداربسته در محل های تعیین شده در شهرک لاله

وقتی میخواهید دوربین مداربسته را نصب کنید باید به محل نصب و قرار گیری دوربین مداربسته توجه بسیاری داشته باشید به این علت که اگر دوربین مداربسته در محل مناسب خودش نصب نشود میتواند کمترین کارایی را به شما بدهد. حتی اگر دوربین شما امکانات فراوانی داشته باشد ولی به علت نصب نا مناسب نمیتواند پاسخ گوی نیاز های شما باشد. دقت داشته باشید که دوربین مداربسته باید در محلی قرار گیرد که زاویه دید بالا و نقطه کور کمتری داشته باشد. ضمن این که دوربین باید در ارتفاعی نصب شود که سارقان نتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این وقتی شما دوربین را در محیط خارجی نصب میکنید وکه در اطراف آن گل و گیاه وجود دارد، باید توجه داشته باشید که رشد آن ها صفحه دید دوربین را نپوشانند. گاهی اوقات نیز ممکن است با خطر لانه سازی پرندگان مواجه شویم؛ چنین اتفاقی نه تنها موجب کاهش دید دوربین میشود بلکه در مدت طولانی به دوربین  آسیب میرساند و این که ممکن است در لابه لای پوشال لانه پنهان بماند.

کشیدن کابل برای سیستم مداربسته در شهرک قائم

در کشیدن کابل برای سیستم مداربسته در شهرک قائم ابتدا شما باید نوع کابلتان را تعیین کنید. کابل تعیین شده به نوع سیستم مداربسته بستگی دارد. اگر سیستم مداربسته شما زا نوع تحت شبکه باشد، برای اتصالات باید  از کابل شبکه کمک بگیرید ولی اگر سیستم دوربین مداربسته در بستر انالوگ باشد باید از کابل کواکسیال استفاده کنید. دوربین مداربسته به کمک کابل به دستگاه ضبط کننده متصل میشود. اگر سیستم شما تحت شبکه است ممکن است در تجهیزات خود سوئیچ و مودم نیز داشته باشید، شما میتوانید این تجهیزات را نیز به کمک کابل شبکه به سیستم متصل کنید. نوع کابل شما مدل کانکتور را  نیز تعیین خواهد کرد. برای کابل تحت شبکه از کانکتور سوکت شبکه و برای کبل در بستر آنالوگ باید از فیش های BNC استفاده کنید. معمولا در نصب دوربین مداربسته تحت شبکه از کابل های Cat6، Cat5 و Cat5e استفاده میکنند. دقت کنید وقتی شما از برخی از تجهیزات استفاده میکنید، عمر مفید دوربین شما افزایش پیدا میکند. ضمن این که با پیشرفته شدن دوربین، علاوه بر این که دوربین در برابر تهدید های محیطی جان سالم به در میبرد بلکه در برابر دزدان و سارقین نیز در امن و امان است.

کابل کشی برق در نصب دوربین مداربسته: پس از این که برای اتصال اجزای سیستم مداربسته به یکدیگر کابل کشی انجام دادیم، نوبت به کابلر کشی منبع تغذیه میرسد. با توجه به این که احتمال وجود نوسانات در جریان سیستم مداربسته وجود دارد، در نتیجه برای کابل کشی منبع تغذیه به آداپتور و کابل های استاندارد نیاز داریم. با توجه به این که سیستم مداربسته ما چگونه طراحی شده است، به آداپتور های تکی یا آداپتور هایی که به منبع تغذیه مرکزی متصل میشوند، نیاز داریم. وقتی برای هر دوربین از اداپتور تکی استفاده کردید، باید سیستم مداربسته شما به پریز برق نزدیک باشد.

انجام تنظیمات دوربین مداربسته در شهرک نفت

پس از آن که دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات را نصب کردید، باید تنظیمات لازم را روی دوربین اعمال کنید. در مرحله اول تنظیمات شما باید تصویری که در حال حاضر دوربین ثبت میکند را بررسی کنید سپس جهت و زاویه دید دوربین را در صورت نیاز تغییر دهید. البته شما باید تاثیرات نوری محیط را نیز بر روی عکس بررسی کنید و سپس به تغییر زاویه لنز دوربین بپردازید. در مرحله دوم شما باید تنظیماتی را روی دستگاه ضبط کننده اعمال کنید. تنظیماتی نظیر تعریف دوربین روی دستگاه، تنظیمات منوی دستگاه، آماده کردن دستگاه جهت ضبط تصاویر، رنگ و کیفیت تصاویری که قرار است توسط دستگاه ضبط شوند و … . دوربین مداربسته دارای یک نرم افزار مخصوص به خود است که شما باید یک سری تنظیمات را روی نرم افزار نیزر اعمال کنید. برخی از برند ها دارای نرم افزاری رایگان روی دوربین هستند. از نمونه این برند میتوان به برند هایک ویژن اشاره کرد. برخی دیگر از برند ها دارای نرم افزار پولی نظیر سامسونگ هستند. در قسمتی از تنظیمات میتوانید قابلیت های پیشرفته دوربین نظیر شمارش تعداد افراد، فیلمبرداری در حین حرکت و … را اعمال کنید.

نکات مهم نصب دوربین مداربسته در مینی سیتی

شما هنگام نصب دوربین  مداربسته در مینی سیتی باید یک سری نکات را رعایت کنید؛

تصمیم گرفتن در مورد شیوه نظارت کردن بر سیستم دوربین مداربسته؛ شما باید تصمیم بگیرید که قرار است با استفاده از اینترنت به نظارت سیستم خود بپردازید یا روش دیگری را در نظر  دارید.

مشخص کرردن تعداد دوربین هایی که در کل پروژه مورد نیاز است؛ در این زمینه میتوانید از مشاوران و کارشناسان ایمن باشی مشورت بگیرید تا بتوانید تعداد درست را مشخص کنید.

تعیین موقعیت درست و مناسب برای تک تک دوربین مداربسته موجود در پروژه؛ شما باید تعیین کنید که میخواهید کدام یک از دوربین مداربسته ها در دید باشند و کدام یک از آن ها به صورت مخفی جا سازی شوند. علاوه بر این شما باید دوربین را طوری موقعیت یابی کنید که امنیت آن حفظ شود.

جایگذاری دستگاه ضبط کننده NVR / DVR / XVR ؛ دستگاه ضبط کننده شما چه در بستر آنالوگ باشد و چه تحت شبکه باید ایمن سازی شود و در جایگاه ایمنی قرار داده شود.

تصمیم گرفتن در مورد این که آیا میخواهید سیستم شما توسط برق اضطراری پشتیبانی شود یا خیر؛ همچنین شما باید در مورد منبع تغذیه نیز تصمیم گیری کنید که آیا دوست دارید دوربین ها به صورت جداگانه به منبع تغذیه وصل شوند یا به صورت کلی.

آزمایش و تست کردن صحت انجام کار سیستم دوربین مداربسته؛ پس از این که نصب دوربین مداربسته به اتمام رسید، شما باید به صورت آزمایشی دوربین را به کار بیاندازید تا ایرادات آن را در صورت وجود حل کرده و تنظیمات لازم را اعمال کنید.

حفاظ از دوربین های مداربسته سیستم به صورت مکرر؛ شما باید ماهانه دوربین های سیستم خود را از وجود هر گونه آلودگی پاکسازی کنید تا دراز مدت سبب از بین رفتن دوربین نشود. ضمن این که شما باید کابل ها را نیز در صورت از بین رفتن تعویض کنید.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا