بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

دلایل خطای چشمی دزدگیر اماکن و آلارم کاذب

دزدگیر اماکن وسیله ای پرکاربرد است که میتواند ایمنی بالایی در محل زندگی و یا کار شما ایجاد کند. چشمی دزدگیر نیز یکی از قطعات مهم دزدگیر است که کار اصلی و وظیفه مهمی بر عهده دارد. از وظیفه مهم آن همیقتدر بگویم که به عنوان چشم دزدگیر عمل میکند. گاهی اوقات به دلایل مختلفی چشمی دزد گیر به صورت اشتباهی فعال میشود و آلارم های کاذبی ایجاد میکند که این امر میتواند آرامش شما را برهم بزند و مشکلات جدی تولید کند.

دلایل آلارم اشتباه دزدگیر اماکن

خرابی پین ها: همان طور که شاید بدانید، همه دزدگیر های اماکن دارای چشمی میباشند و این چشمی جزو قطعات مهم و اصلی دزدگیر ها میباشد. در داخل تمام چشمی ها نیز پین وجود دارد. احتمال این که حین کار کردن چشمی پین به صورت باز یا بسته گیر بکند، وجود دارد. ولی اگر در موقعیت بسته گیر کند، چشمی نمیتواند به تشخیص سارق یا هر شخص مزاحم دیگر بپردازد که قصد دارد وارد خانه شود. اما با این حال در موقعیت بسته، زنگ هشدار قابل تنطیم است. گفتنی است که همه نوع های مختلف چشمی میتوانند دچار این مشکل شوند.

تجهیزات معیوب: شرکت های مختلفی وجود دارند که به ارائه و تولید انواع مختلفی از دزدگیر های اماکن میپردازند. با این که این شرکت ها از انواع مختلف تجهیزات با کیفیت و مطمعن استفاده میکنند ولی باز هم گاهی اوقات قطعات معیوبی در آن ها مشاهده میشود. وجود قطعات معیوب یکی دیگر از دلایل خطای چشمی دزدگیر است و باعث میشود هشدار و یا آلارم های کاذب ایجاد کند.

داشتن باتری ضعیف یا منبع تغذیه ای که ناسازگار است: دزدگیر های اماکنی که از نوع بی سیم هستند، برای کار کردن به باتری نیازمند میباشند. این باتری ها قابل شارژ میباشند. در مواقعی که شارژ باتری کم میشود، سیستم دزدگیر هشدار هایی مبنی بر کم بودن شارژ باتری میدهد. اما گاهی اوقات مشاهده میشود که شارژ کم باتری باعث ایجاد هشدار هایی به عنوان هشدار آلارم میشود. همچنین اگر منبع تغذیه دزدگیر مناسب نباشد، گاهی اوقات باعث خطای چشمی دزدگیر میشود که در نهایت سبب تولید هشدار کاذب میشود.

بروز خطای انسانی: با توجه به این که نصب و استفاده از سیستم های امنیتی، اکثرا راحت است ولی با این حال شاهد بروز خطای انسانی در برخی مواقع هستیم. از طرفی افردا ساکن خانه یا محل کار پس از نصب دزدگیر نحوه کار با آن را به شکل درست یاد نمیگیرند و همین امر میتواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل خطای چشمی دزدگیر شود.

درب ها و پنجره هایی که قفل ندارند یا نیمه باز هستند: سنسور هایی که بین در و پنجره وجود دارند، در صورتی که اتصال آن ها مختل شود، سبب فعال شدن چشنی دزدگیر میشوند. به این صورت که وقتی درب نیمه باز است، هر حرکت درب میتواند سبب ایجاد تحرک و فعال شدن چشمی شود که بعد از آن هشدار کاذبی نیز به صدا در می آید. از طرفی اگه پنجره نیمه باز باشد، حرکت پرده هم حتی چشمی دزدگیر را فعال میکند.

نصب نادرست: هنگامی که اقدام به نصب دزدگیر اماکن میکنید، باید تمامی سنسور ها و چشمی ها را به طور درست نصب کنید. شما باید آن ها را در جای درست خود و با تراز مناسب قرار دهید. همچنین شما باید سعی کنید دیگر تجهیزات را بر اساس گفته های سازنده نصب کنید تا هیچ گونه مشکلی پیش نیاید. گاهی اوقات افرادی که خودشان اقدام به نصب دزدگیر میکنند، با مشکلاتی نظیر خطای چشمی دزدگیر مواجه میشوند.

برای مثال اگر دزدگیر در مکان های زیر نصب شود، میتواند سبب بروز خطا گردد؛

در نزدیکی کانال کولر یا دریچه هوا نصب شود.

به سمت نور خورشید یا منطقه ای که بازتاب نور خورشید میرسد، نصب گردد.

نزدیک منبع های گرمایی نظیر بخاری، شومینه و یا رادیاتور ها قرار بگیرد.

راه حل های کاهش خطای چشمی دزدگیر

برای خانه خود یک دزدگیر مخصوص به آن انتخاب کنید: شما باید بر اساس شرایط خانه و محل زندگی یا سکونت خود، دزدگیری مناسب تهیه کنید. به عنوان مثال همان طور که پیش تر نیز گفتیم، شما باید بر اساس این که در خانه حیوانات خانگی دارید، دزدگیری مخصوص آن تهیه کنید که سنسور و چشمی هایش مناسب حیوان خانگی باشد. به عنوان صاحب خانه ای که قصد دارید، دزدگیر اماکن تهیه کنید، بهتر است ابتدا، آشنایی کوتاهی با انواع دزدگیر ها و ویژگی های آن ها داشته باشید.

مدتی را برای آشنایی با دزدگیر سپری کنید: بهتر است پس از نصب دزدگیر اماکن مدتی را برای آشنایی با آن سپری کنید. مثلا در اوایل نصب به صدا در آمدن آلارم های کاذب شما را از نحوه تحریک شدن دزدگیر آگاه میسازد. ولی توجه داشته باشید اگر دزدگیر شما به تازگی نصب شده است و به صورت مکرر آلارم های کاذب پخش میکند، باید با شرکت ارائه دهنده آن تماس بگیرید.

تعمیرات و نگهداری های مرتب: اگر صاحب خانه هستید، بهتر است به صورت مرتب و دوره ای به تعمیر و سرویس دهی چشمی ها، سنسور ها و دیگر امکانات دزدگیر بپردازید. اگر در چشمی ها گرد و غبار و یا حتی تار عنکبوت وجود داشته باشد یا چشمی ها شل باشند، احتمال بروز خطای چشمی بسیار بالا است.

به افراد مورد نیاز آموزش دهید: سعی کنید اگر تنها در خانه زندگی نمیکنید، به افراد دیگری که همراه شما در خانه زندگی میکنند، آموزش دهید. در مورد نحوه کارکرد دزدگیر و این که با چه محرک هایی تحریک میشود، بهتر است اطلاعاتی به آن ها بدهید تا در صورت بروز آلارم های کاذب دلیل آن ها را بدانند.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا