بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

اجزای سازنده دزدگیر اماکن

اجزای سازنده دزدگیر اماکن چیست

 داشتن امنیت احساس بسیار دل انگیزی است که همه افراد خواهان آن هستند و در هر شرایطی راهی برای ایجاد امنیت در زندگی خود پیدا میکنند. با توجه به این که در هر برهه از زمان شاهد وجود افراد سارق و یا دزد در اطراف خود هستیم بنابراین باید ایمنی محل زندگی و حتی محل کار خود را افزایش دهیم. یکی از راه های افزایش امنیت در محل سکونت و یا کار استفاده از دزدگیر اماکن میباشد. ایمن باشی ضمن ارائه انواع مختلفی از دوربین های مداربسته، در جهت افزایش ایمنی به عرضه دزدگیر اماکن نیز میپردازد. جهت تهیه این ابزار میتوانید به سایت ایمن باشی مراجعه کنید.

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن ساختاری شبیه به دزدگیر ماشین دارد. همان طور که دزدگیر ماشین نسبت به انواع محرک های تعیین شده در حافظه اش حساس است و در صورت نزدیک شدن، لمس یا هر گونه اتفاق غیر عادی دیگر صدا و آژیر از خود تولید میکند؛ دزدگیر اماکن نیز به همین شکل در صورت وجود و یا نزدیکی هر گونه جسم یا بروز حادثه ای غیر متعارف، از طریق تولید صدا، نور و یا آژیر به شما هشدار میدهد. در چنین شرایطی شما حتی اگر در آن سوی دنیا نیز باشید، از وضیعت خانه یا محل کار خود آگاه خواهید بود و میتواند فورا خود یا فرد دیگری را به محل هشدار برسانید.

دزدگیر اماکن از همان ابتدای ورود به بازار خواهان زیادی داشته است. بر همین اساس در سال های گذشته و حتی هم اکنون نیز، روزانه امکانات زیادی به آن اضافه شده و میشود. به این صورت که دزدگیر میتواند تحت تاثیر عوامل زیادی تحریک شود و به شما هشدار دهد. انواع مختلفی از دزدگیر های اماکن طراحی و تولید شده اند که هر کدام برای شرایط و موقعیت خاصی مناسب هستند.

به طور کلی میتوان گفت که دزدگیر اماکن جزو سیستم های امنیتی بسیار هوشمند میباشد که تاثیر بسزایی در ایجاد امنیت برای خانه یا محل کار شما دارد. هشداری که توسط دزدگیر ها به شما ارسال میشود، اشکال گوناگونی دارد. گاهی اوقات دزدگیر ها با ایجاد صدا و یا آژیر بلند شما را از وجود حوادث آگاه میسازند و گاهی اوقات نیز به شکل ارسال اس ام اس یا زنگ به گوشی شما، شما را از وجود نا امنی ها با خبر میسازند. البته شما میتوانید دزدگیر را به صورتی تنظیم کنید تا پیام های مختلفی را بر اساس شرایط مختلف به شما ارسال کنند.

شما میتوانید دزدگیر را به صورتی تنظیم کنید تا در صورت ورود فردی نا آشنا به محیط به شما پیام مخصوص به آن را ارسال کند. یا میتوانید به این گونه تنظیم کنید تا در صورت شکستن درب، پنجره یا قسمتی از ساختمان به شما پیام متفاوتی ارسال کند. وجود داشتن چنین ویژگی هایی در دزدگیر به برند و نوع دزدگیر شما بستگی دارد. همچنین به میزان هزینه ای بستگی دارد که میخواهید برای دزدگیر اماکن صرف کنید.

قطعات تشکیل دهنده دزدگیر اماکن

چشمی دزدگیر

همان طور که از اسم چشمی دزدگیر مشخص است، نقش چشم را در دوربین ایفا میکند. اگر به اهمیت جایگاه چشم در بدن انسان فکر کنید، به ارزش و جایگاه چشمی نیز در سیستم دزدگیر پی میبرید. وظیفه چشمی این است که لحظه به لحظه اطراف محل مورد نظر را پایش کرده و کوچک ترین محرک های موجود در محیط را تشخیص دهد. با توجه به این که چشمی جایگاه بسیار مهمی در دزدگیر دارد بنابراین به کوچک ترین حرکت ها حساس بوده و میتواند آن ها را تشخیص دهد.

به طور کلی دو نوع چشمی داریم؛ چشمی نوع اول از نوع چشمی بی سیم و چشمی نوع دوم از نوع چشمی های سیمی میباشد. گفتنی است که چشمی های سیم دار، خیلی بهتر با دوربین اتصال برقرار میکنند. ولی چشمی های بی سیم با توجه به این که وایرلس هستند خیلی راحت تر از چشمی های سیمی متصل میشوند. البته باید بگوییم که قیمت چشمی های بی سیم بیشتر از چشمی های سیم دار است.

مگنت دزدگیر

مگنت یک کلمه انگلیسی بوده و به معنای آهن ربا میباشد. مگنت دزدگیر به عنوان آهن ربای دزدگیر عمل میکند به این صورت که همانند آهن ربا دارای دو سر مثبت و منفی میباشد. مگنت دزدگیر به این صورت عمل میکند که قسمت های مخالف آن روبروی همدیگر قرار گرفته و همدیگر را جذب میکنند. در دزدگیر این قسمت های مخالف از یکدیگر فاصله میگیرند، این فاصله گرفتن سبب میشود تا هشدا دزدگیر فعال شود.

از مگنت دزدگیر بیشتر در قسمت های درب و پنجره ساختمان استفاده میشود. به این صورت که وقتی درب یا پنجره باز میشود، دو قطب آهن ربا از یکدیگر فاصله میگیرند و سیستم هشدار دزدگیر فعال میشود. مگنت ها نیز جزو بخش اصلی دزدگیر ها میباشند و نقش مهمی در ایجاد امنیت اماکن ایفا میکنند. مگنت نیز دارای دو نوع بی سیم و سیم دار میباشد که نوع بی سیم آن به راحتی قابل استفاده میباشد.

پنل دزدگیر

پنل دزدگیر به عنوان قلب دزدگیر عمل میکند و به همان اندازه نیز اهمیت بالایی در سیتم دزدگیر عمل میکند چرا که همه تجهیزات دزدگیر در نهایت به پنل متصل میشود و میتوان گفت که به همه قسمت های دزدگیر فرمان میدهد.

تلفن کننده دزدگیر

همان طور که از نام این قطعه نیز مشخص است به عنوان خبر دهنده در سیستم دزدگیر اماکن عمل میکند. به این صورت که وقتی دزدگیر تحریک میشود، با ارسال خبری به شما، شما را از وجو هر گونه نا امنی آشنا میکند. تفاوت تلفن کننده ها در انواع مختلف دزدگیر های اماکن، حافظه آن ها میباشد. برخی از برند های خاص حافظه بیشتری دارند. این در حالی است که باقی دزدگیر ها حافظه بالایی ندارند. این قطعه دارای حافظه میباشند به این صورت که شما تلفن خود را به حافظه آن ها میسپارید تا در صورت احساس محرکت توسط دزدگیر به شما خبر دهند.

این تلفن کننده ها میتوانند از 4 الی 16 شماره را در حافظه خود ذخیره کنند. تلفن کننده ها وقتی با شماره شما تماس برقرار میکنند، یک سری صداهایی را که از قبل در حافظه خودر ذخیره دارند برای شما پخش میکنند. در این قطعه شما میتوانید به گونه ای تنظیمات را اعمال کنید که در شرایط خاص برای شما پیام های مخصوصی ارسال کند.

تلفن کننده ها به دو نوع در بازار موجود میباشند. یکی از آن ها با خط تلفن ثابت و دیگری با خط تلفن سیم کارتی فعالیت میکند. در تلفن کننده های سیم کارتی شما باید یک سیم کارت وارد آن کنید. نوع سیم کارت اهمیتی ندارد و هر کدام از سیم کارت های ایرانسل، رایتل و یا همراه اول سرویس ارائه میدهند. در تلفن کننده های خط ثابت نیز باید آن را به خط ثابت محل مورد نظر متصل کنید.

این که چه نوع تلفن کننده ای را برای کار خود انتخاب کنید به نیاز و شرایط محل مورد نظر شما بستگی دارد. به عنوان مثال در برخی مناطق، سیم کارت ها آنتن دهی خوبی ندارند و در برخی مناطق دیگر این شرایط برعکس است.

بلندگوی دزدگیر

همان طور که از نام این قطعه نیز مشخص است به عنوان بلندگو برای دزدگیر اماکن عمل میکند به این صورت که وقتی سیستم دزدگیر تحریک شده و خطری را احساس میکند، بلند گو نیز فعال شده و آژیری پخش میکند. هر چقدر بلندگوی سیستم دزدگیر قوی تر باشد، صدایی با قدرت و بلندای بیشتری تولید میکند. البته گفتنی است که هر چقدر بلندگو صدای بیشتری داشته باشد، قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

ریموت دزدگیر

ریموت وظیفه فعال و غیر فعال کردن سیستم دزدگیر اماکن را بر عهده دارد. ریموت ها در انواع مختلفی تولید میشوند که از محدود 50 الی 150 متر را پوشش میدهند.

ریپیتر دزدگیر

با توجه به این که ریموت ها از فاصله بسیار دور عمل نمیکنند در نتیجه باید از ریپیتر برای افزایش برد دزدگیر استفاده کرد.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا