بهترین خرید در کوتاه ترین زمان

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو ایمن باشی

بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته

بهترین مکان نصب دوربین مداربسته کجاست

وقتی اقدام به نصب دوربین مداربسته در محیطی میکنید، قطع به یقین هدفتان ایجاد امنیت در آن مکان و از بین بردن هر گونه احتمال سرقت میباشد. برای حفظ امنیت یک منطقه شما باید ضمن نصب دوربین مداربسته، به محل نصب دوربین نیز توجه داشته باشید چرا که در صورت نصب غیر اصولی آن، نه تنها نمیتواند از محیط شما به درستی فیلم برداری کند بلکه احتمال سرقت خود دوربین نیز توسط سارقان وجود دارد. گاهی اوقات نیز سارقان به اقدام به از کار انداختن دوربین و ورود به محیط مورد نظر میکنند. در نتیجه انتخاب بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته به اندازه انتخاب بهترین دوربین مهم و حیاتی است. در ادامه لیستی از این مناطق کارساز برای نصب دوربین مداربسته معرفی خواهیم کرد.

نصب دوربین مداربسته در قسمت بیرونی ساختمان

درب جلویی

کارشناسان بر اساس برآورد های انجام شده و نیز آمار های گرفته شده پی برده اند که حدود 34 درصد از سرقت های انجام شده از طریق ورود از درب جلویی خانه ها و یا امکان مهم صورت پذیرفته است در نتیجه و بر همین اساس شما باید یک دوربین را مشرف به درب جلویی محیط مورد نظر خود نصب کنید. البته شما میتوانید دوربین را در سطح طبقه دوم و یا قسمت صاف منزلتان نیز نصب کنید به این صورت که کانون دوربین مشرف به درب جلویی باشد.

البته اگر خانه شما یک طبقه است، به علت ارتفاع کم و برای این که بتوانید دوربین را در مقابل پرتاب سنگ و چوب و یا هر جسم تخریب کننده دیگری محافظت کنید، دوربین را در داخل یک شبکه سیمی قرار داده و در طبقه اول نصب کنید. البته شما میتوانید یک دوربین روزنه ای نیز در قسمت پشت درب نصب کنید تا فردی که قصد دارد از طریق درب جلویی وارد محیط شود، پیش از باز کردن درب دیده شده و در دوربین ثبت شود. بهترین دوربین برای نصب در قسمت درب جلویی محیط، استفاده از زنگ ویدیویی فعال وای فای میباشد.

درب پشتی

22 درصد دیگر سارقان از طریق درب های پشتی و یا حتی درب های جانبی اقدام به ورود به محیط میکنند. در نتیجه شما باید در این قسمت ها نیز اقدام به نصب دوربین مداربسته بکنید. سعی کنید برای هر ورودی موجود در محیط یک دوربین مداربسته نصب کنید تا خیالتان از بابت ورودی های راحت باشد. در این جا نیز سعی کنید دوربین را در قسمتی نصب کنید که از دست پرتاب سنگ و یا چوب توسط سارقان در امان باشد.

سعی کنید دوربینی نصب کنید که هم دارای قابلیت دید در شب باشد و هم در مقابل آب مقاوم باشد. چرا که همان طور که میدانیم اکثر سرقت ها در شب اتفاق می افتاد. یکی از بهترین دوربین هایی که مناسب فضای باز میباشد، دوربین امنیتی Sunba میباشد که میتوانید تا 250 متر را در شب ثبت کند و همچنین قابلیت زوم 20 برابر را دارد. علاوه بر این، این دوربین بی نظیر میتواند تا 360 درجه چرخیده و تا 90 درجه نیز خم شود و بر همین اساس مناسب فضای باز میباشد.

پنجره های دور از خیابان

در بقیه موارد نیز اغلب سارقان اقدام به شکست پنجره عقب محیط میکنند و وارد منزل میشوند. معمولا سارقان به سراغ پنجره ای میروند که در خیابان نیست و دید کمتری دارد. شما میتوانید با نصب دوربین مداربسته در پنجره های عقبی محیط، احتمال ورود هر گونه مزاحمی را به خانه تان کاهش دهید. شما میتوانید برای این کار از دوربین HD Uniden استفاده کنید که قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی یا تبلت را دارد.

ورودی های حیات خلوت و یا حیات جانبی

گاهی اوقات برخی از وسایل ارزشمند ما مثل دوچرخه بچه ها و یا ماشین های چمن زنی گران قیمت در حیاط میمانند و همین امر میتواند باعث ورود سارقان به حیات جانبی یا حیات خلوت شود. سعی کنید برای حیات خلوت خود از دوربین های دید در شب و همچنین چراخ هایی با سنسور حرکت نصب کنید. بهتر است یکی از دوربین های حیات خلوت را در جایی قرار دهید تا قابل دید باشد. این اتفاق میتواند جلوی ورود هر گونه مزاحمی را بگیرد. یکی از دوربین های مقرون به صرفه و مناسب که برای امنیت حیات های خلوت پیشنهاد میشود، استفاده از دوربین Zmodo میباشد.

پله های زیرزمینی

اکثر زیرزمین های موجود در منازل دارای دریچه، پنجره و یا درب هایی هستند که به راحتی میتوان از آن ها وارد شد. سعی کنید یکی از دوربین ها را نیز در قسمت پله های منتحی از زیرزمین به خانه نصب کنید تا خیالتان از بابت ورود مزاحم از این طریق نیز راحت باشد. برای این قسمت نیز بهتر است از دوربین های امنیتی دارای قابلیت دید در شب و حساس به جرکت استفاده کنید. دوربین امنیتی بی سیم Tenvis میتواند گزینه خوبی برای این کار باشد که قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد. برای تهیه این دوربین ها میتوانید به سایت ایمن باشی مراجعه کرده و با قیمت های مناسبی تهیه کنید.

گاراژ آپارتمان

در قسمت گاراژ و یا پارکینگ هر ساختمانی نیز وسایل با ارزشی نظیر ماشین، موتور، دوچرخه و یا هر وسیله گران قیمت دیگری قرار میدهیم و تمایل داریم که خیالمان از بابت امنیت آن ها نیز آسوده باشد. بهتر است یکی از دوربین ها را در قسمت ورودی پارکینگ نصب کرده و دیگری را مشرف به فضای داخلی آن نصب کنید.

نصب دوربین مداربسته در قسمت درونی ساختمان

بخش های داخل منزل مثل اتاق یا آشپزخانه

دوربین مداربسته صرفا برای ایجاد امنیت در مقابل سارقان ساخته نشده است بلکه کارایی های دیگری نیز دارد. برای مثال در نظر بگیرید شما دارای کودکان خردسالی هستید و یا نظارت مادر و پدر پیر خود را بر عهده گرفته اید. ضمن آن مجبور به انجام کار های خود در بیرون منزل میباشد. در چنین شرایطی نیاز دارید تا در مواقعی که بیرون از خانه هستید، شرایط کودکان و یا مادر و پدر پیر خود را کنترل کنید. شما میتوانید با نصب دوربین مداربسته های کنترل از راه دور، شرایط آن ها را در هر ثانیه ای که میخواهید، بررسی کنید و در صورت نیاز فورا به کمک آن ها بشتابید.

همچنین اگر شما مدیر و یا رئیس یک اداره یا کارخانه ای هستید، میتوانید با نصب دوربین های مداربسته در محل کار کارکنان خود، آن ها را تحت کنترل داشته باشید و خیالتان از بابت کارکرد درست آن ها راحت باشد.

Picture of imenbashiadmin

imenbashiadmin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا